"Já jsem hodný, nikdy bych sexuálně neobtěžoval slepce." Woody Allen

Edvín Všetečný

6. dubna 2010 v 14:12 |  Mé jediné JÁ
Když rodiče vybírají svému potomku jméno, obvykle berou v úvahu soulad křestního jména a příjmení.
Někteří se inspirují slavnými osobnostmi: herci, zpěváky, spisovateli, ti méně rozumní dokonce politiky a někteří obdarovávají své ratolesti jmény svých prapředků či jiných, pod zemí zakopaných rodinných příslušníků. Občas se stane, že leckterý rodič v honbě za originalitou vyprodukuje náramně zajímavý, téměř groteskní výtvor, který je k nerozeznání od názvu jihoamerického jednonohého okřídleného pavouka, takže je to tu samá Kordula, Lilly, Lucas, Maya, Papaya, Džambrlája… Ve výsledku dítě není na světě ani dvacet vteřin a už aby se začalo psychicky připravovat na sodu, kterou bude dostávat od první kouzelné chvíle, kdy se ve školce nad hrachovou kaší seznámí s Aničkou či Pepíčkem.
Netuším, jestli můj otec s matkou dostali záchvat tvořivosti nebo se snažili předehnat sousedy, kteří pojmenovali syna příznačným jménem Ludvík - nutno dodat, že kdyby Ludva hned po porodu dostal rádiovku a montérky, tak by vypadal jako dlouholetý správce traktoru Zetor. Nebo jestli se mi chtěli pomstít za to, že jsem se neplánovaně dostal na svět za nejasných okolností jednoho krásného slunečního červencového dne, kdy si měli užívat středoškolských letních prázdnin. Každopádně mi přidělili jméno, které mě učinilo nezapomenutelným. Jméno, které vzbuzovalo nesmírný zájem o osobu nosící takovou nálepku. Jméno, které se za žádných okolností nedalo přeslechnout a každému, kdo ho slyšel, vrylo mou tvář do paměti.
Jmenuji se Edvín Všetečný.
Můžete si pod tím ledakoho nebo ledacos představovat, ale ujišťuji Vás, že realita, na rozdíl od veselých představ některých volů, je poněkud nudná. Nejsem gay, nenosím dámské prádlo, nechodím na balet, neskládám romantické básně ani sonety - jen sprosté, růžová není má oblíbená barva a ani nemám metr padesát. Naopak jsem docela normální chlap s velkým egem a velkými, v klidu průměrnými, věcmi.
V hospodě si docela rád dám pivo a pak ještě dalších šest. Mám rád ženy, auta, fotbal, hokej, adrenalinové sporty a k nedělnímu obědu kachnu se zelím. S pěti. Chrápu - hlasitě a s chutí, sprostě nadávám - v tomto směru jsem docela talentovaný, a většinu svého volného času doma, když v televizi neběží Růžová zahrada nebo jiný program podle mého gusta, trávím na záchodě, kde usilovně pracuji na zlepšení a odlehčení svého fyzického stavu.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kája Kotulová Kája Kotulová | 14. listopadu 2010 v 20:50 | Reagovat

K obědu kachnu a na snídani asi vtipnou kaši, že? :D

2 kostkaletu kostkaletu | Web | 7. října 2012 v 13:05 | Reagovat

:D si vtipnej...ale jakože fakt

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama