"Já jsem hodný, nikdy bych sexuálně neobtěžoval slepce." Woody Allen

Jak jsem si dopisoval s výkonným orgánem našeho nevýkonného státu

15. dubna 2010 v 10:21 |  Slovní průjem
Znění dopisu:

Dobrý den,

dovolte prostému občanu si trochu a poprvé, zato velice vášnivě, postěžovat. Dne 26.3.2010, za nádherně slunečného dne a dalších politických zvratů, jsem se aktivně účastnil dopravního provozu na dálnici z Prahy směrem do Liberce. Aniž bych to nějak chtěl, očekával nebo záměrně přivolal, tak skutečně malý kamínek, který zdobí naše dálniční cesty, měl tu tendenci vyhledat nejbližší auto a s jeho pomocí se za velké rychlosti odrazit do výšin. K mé neskutečné smůle se opravdu tak stalo a tento miniaturní předmět narazil do čelního skla mého auta, kde vytvořil prasklinu o velikosti deseticentimetrové přímky. Jelikož se nejednalo o nějaký fatální zásah - auto stále bylo bez problému ovladatelné, dalo se řadit, zatáčet, brzdit a můj výhled se jevil (z důvodu velikosti vozidla), i když poznamenán "přímkou", několikanásobně lepší, než jaký má řidič Opelu Corsa, usoudil jsem, že bude nejlepší dojet do cílové stanice, která byla od místa "nehody" vzdálena asi 10 km, a tam si dojít do servisu.
Při mém velmi opatrném výjezdu z dálnice mě zastavila nahodilá silniční kontrola. Následovala fádní kontrola dokladů a ke spokojenosti policejního příslušníka i pokuta za prasklinu na čelním skle (částku pokuty neuvádím z toho důvodu, že není důvodem tohoto mého slovního průjmu). Otázal jsem se, jak jsem měl tedy v případě praskliny postupovat, když se mi tak z čista jasna zjevila při řízení na dálnici a odpovědí jsem byl vyloženě pobaven. Policista mi sdělil, že jsem měl vozidlo okamžitě odstavit a zavolat odtahovou službu, protože jsem ohrožoval provoz. A já se chci zeptat vás (všech lidí z Olympu), zda bych víc neohrožoval provoz svým odstavením a následným manipulováním vozidlem, než tou malou prasklinkou na čelním skle? ČR je ve všech ohledech světový skvost.

S upřímným, avšak bezúsměvným pozdravem

Edvín Všetečný

_____________________________________________________________________________

Je nutno dodat, že výkonný orgán na mou stížnost přece jenom vykonal, rozuměj odepsal, co mohl a doporučil mi, v podstatě, svůj hněv uhasit na prostoduchém policejním příslušíkovi, který z nějakého nadpřirozeného důvodu prošel u jednoduchých přijímacích psychotestů. Víc takových! Ale já přece nebonzuju...i když jsem Čech. 
fízl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama