"Já jsem hodný, nikdy bych sexuálně neobtěžoval slepce." Woody Allen

Září 2010


Co by, kdyby bylo tamto milióny?

14. září 2010 v 16:23 Slovní průjem
Před několika vteřinami a možná to nebylo ani tak dávno, se mě někdo otázal, jak bych se měl, kdyby jsem vlatnil tisíc miliónů!

Po dlouhém uvažování, které mi dalo dalo zabrat stejně, jako Jirkovi Pomejemu (Pomeji, Pomejem, Pomejí - čert vem skloňováním nebo spíš Pomejeho, Pomeju? Čert vem...) Ivetka Bartošová jsem dospěl k názoru, že bych se měl miliónově.
prasule

Hyperkonverzace se spolucestujícím za cesty

13. září 2010 v 13:24 Slovní průjem
Letí si Edvínek takhle v letadle, co jiného se tam dá taky dělat, ale ve skutečnosti ještě neletí, zatím jenom čeká, až kapitán dostane tu správnou chuť - takovou, co dostává kněz v přítomnosti bílého vína a malého chlapce - na let, takže vlastně nic nedělá.

Tedy znovu:

Nic nedělá Edvínek takhle v letadle a najednou si to k němu přištrůdluje, což je výraz, který ve slovníku pod písmenem "Y" nenajdete, jiný spolucestující. A ten spolucestující už na první pohled překypuje nezdravým optimizmem, který mají všichni rádi, stejně jako přejetou kachničku na silnici, se navíc zastaví u prázdného sedadla vedle Edvínka a podívá se na něj s úsměvem. Vzápětí dojde k této dlouhé a vyčerpávající konverzaci s nádechem filozofie a měkkého síra pod galuskou:

Hyperoptimistický cestující: "Tak to vypadá, že budu celou cestu sedět s Vámi"

Edvínek: "Hurá!"

KONEC KONVERZACE 
cestujici