"Já jsem hodný, nikdy bych sexuálně neobtěžoval slepce." Woody Allen

Květen 2013

Realita vs FACEBOOK

17. května 2013 v 18:38 Kulturní okénko
Realita není reálná, pravda a láska nevítězí, ale dostává přes držku. Doba je taková. Stačí udělat stopadesát fotek a pak z nich vybrat jednu, na které je člověk víc sochou z mramoru, než sám sebou. Chápu, lepší mramor než hovno po hrášku, ale ten mramor je pouze na fotce, kdyžto hovno existuje dál. Tomu se nevyhneme.


Osobní zpověď bývalého „člověka“

15. května 2013 v 19:11 Slovní průjem
Jak říká jeden můj známý "Život je jeden z nejtěžších". A mně poslední dobou život připadá těžší než politická situace mezi Severní a Jižní Koreou. Ono se to vyvíjí nenápadně - nejdříve si koupíte řepkový olej, protože prý obsahuje spoustu živin, kvůli kterým by údajně Karel IV pokácel půl lesa, a druhý den už absolutně nesnášíte lidi a chlazené medové pivo. Jde to rychle. Otázkou zůstává, jak se s tím vyrovnat, jak to vyřešit? Protože když pak sedíte na lavičce v parku, krmíte holuby kuřecí tlačenkou a druhou rukou se snažíte zapojit gramofon, něco je špatně.
O komunikaci s druhými lidmi nemluvě. Vždyť dneska každý, kdo už se přestal smát slovnímu spojení "koktavý pinďour", si myslí, že je mistrem světa v hodu o cokoli. Všichni vědí, umí a vědí a umí líp, protože si to myslí. A z toho mě pak tlačí vzadu za nehtem, protože jejich "empirické" zkušenosti jsou načerpány z médií, facebooku, alkoholových dýchánků a hudebního klipu Leo Beránka. Všichni vypráví o tom, jaký je svět, který bohužel viděli pouze za sklem monitoru nebo ze za vitríny místní organizace pro mumifikování ztopořených veverek. A jak se s nimi mám pak bavit, když jen otevírají pusu a vychází prázdno s odérem Maxim Turbulens? Kde je rebelství, sranda, originalita, charakter, pravda? Co je to doprdele hipster?! Cítím se sám a oprávněně, protože je nazývám "FRONTOU NA BANÁNY". Oni jsou totiž všichni stejní - mají stejné sebevědomí, stejnou představu o životě, jednotně vědí, jak vypadá kvalitní člověk, a všichni čekají, že na konci jejich nadevše správného konání dostanou banán. Ale co my, co nechceme banán, byť třeba kvůli jeho sexistickému tvaru? Volím duševní samotu mezi mnoha lidmi, protože je lepší být sám sebou, než všemi.


POMOZTE MI NAJÍT CUKETU

8. května 2013 v 20:57 Slovní průjem
Jeden dům, tři sousedi, jedna zahrada. Zákon - dobrý sluha, ale zlý pán - rozděluje zahradu tak, že každému nájemci náleží průměrně 33% z každého trsu trávy i kočičího lejna. Rozdělit si zahradu na tři třetiny zákon doslovně neukládá, což některým vištudovanym yntelygentnym sousedům znemožňuje domluvit se na třetinách. A tak se logicky stanovil postup, při kterém musí dát Edvínek sousedům tři dny předem vědět, že si vypije na zahradě odpolední kafíčko a sousedi s tím musí souhlasit.
Edvínek je ale kurva a dovolil si na zahradě, bez povolení!, vysadit cuketu, o jejímž vzhledu se toho mnoho tají. A cuketa cuketovala, rostla a Edvínek z ní měl otcovskou radost, jelikož to byla cuketa prvorozená. Ale najednou, asi díky některému z logicky myslících sousedů, přišel Edvínkovi soudní příkaz, že musí cuketu ze zahrady odstranit, jelikož zahradu vlastní jen z průměrných 33%. Edvínek šel tedy na zahradu, ale NĚKDO mezitím cuketu zcizil, ukradl. Tím bohužel Edvínkovi znemožnil vykonat soudní nařízení, a tak Edvínek musel policii nahlásit, že byla zcizena cuketa, a že trvá na vypátrání viníka a okamžitém navrácení cukety, aby ji mohl odstranit a tím soudu vyhovět.
Momentálně na "únosu cukety" pracuje pražský tým specialistů. Prý se jedná o jejich první zeleninový případ. Zelenáči!

POMOZTE MI PROSÍM NAJÍT MOU CUKETU. NEVIDĚL JI NĚKDO? Naposledy byla viděna v zelené slupce a vypadala jako pinďour Rocca Siffrediho. INFORMACE, KTERÁ POVEDE K JEJÍMU NALEZENÍ, BUDE ODMĚNĚNA!